Kui oled otsustanud soetada moodulmaja, siis vajavad läbimõtlemist järgnevad sammud!


  • Asukoht: Asukoha valik tasub teha kaalutletult!
  • Vundament: Moodulmaja nagu ka kõik teised ehitised nõuab kindlat ja tugevat vundamenti, mis tagab selle stabiilsuse ja kestvuse. Kõige rohkem selleks kasutatakse post vundamenti (valatud betoon postid või metallist kruvivaiad). Loomulikult võib ka kasutada lint- ja plaat vundamenti. Kõigil kolmel vundamenditüübil on oma eelised kuid võrreldes teiste vundamendi tüüpidega on postvundamenti kiirem paigaldada ja odavam, samas ei kaota jäikuselt.

  • Liitumised: Moodulmajal on vaja liituda erinevate süsteemidega nagu elekter, vesi ja kanalisatsioon. Seetõttu tuleks valida krunt, kus on juba olemas liitumispunktid või on nende liitumiste rajamine võimalik.

  • Ligipääs: Moodulmaja transporditakse krundile juba valmis kujul ja seetõttu peab valitud krundil olema hea ligipääs veoautole, et moodul saaks hõlpsalt kohale toimetatud ja paigaldatud. Transport moodulmajale võib toimuda mitmes osas, olenevalt sellest, kui suure hoonega on tegemist. Krundile transportimisel saab vajadusel kasutada kummimatte, et vältida pinnase rikkumist raskeveokiga.

  • Ilmakaared: Krundi valikul tuleks arvestada ka ilmakaartega. Ideaalis võiks olla moodulmaja terrassi poolne külg suunatud lõunasse, et saaks võimalikult palju päevavalgust akendest nautida.

  • Ehitusluba: Kuni 20 ruutmeetri suuruse ja kuni 5 meetri kõrguse mooduli eeliseks on see, et selle krundile paigaldamiseks ei ole vaja ehitusluba. Tellides, aga kuni 60 ruutmeetri suuruse ja kuni 5 meetri kõrguse mitmest moodulist koosneva väikemaja, siis on vaja kohalikule omavalitsusele esitada ehitusprojekt koos ehitusteatisega. Seetõttu tuleks eelnevalt selgitada välja kohalikud ehitusmäärused ja piirangud ning vastavalt sellele valida sobiv krunt. Tootja poolt tuleb kogu maja dokumentatsioon uuele majaomanikule kaasa.


Tutvu meie moodulmajade valikuga Võta ühendust Galerii